יישור שיניים שקוף

האם אתם חולמים כבר שנים על יישור השיניים העקומות, אבל נרתעים מחשש לאי נוחות ולמראה המסורבל של הגשר המסורתי עם הברזלים ליישור שיניים? אם כן, אתם מוזמנים לשקול את האפשרות ליישור שיניים בעזרת התקן נוח, שקוף וכמעט בלתי נראה לעין – אינויזיליין.

אינויזיליין (Invisalign), הוא התקן עדכני ליישור שיניים שקוף. אם אתם רוצים לממש את החלום של שיניים יפות וסדורות, ובו בזמן לא לסבול מגשר הברזל המסורתי, הבולט והמגושם, המשמש בדרך כלל כיישור שיניים לילדים – האינויזיליין עשוי להיות הפתרון המתאים לכם.

האם אפשר להחליף גשר רגיל בשיניים לשיטת ה-Invisalign?

המטרות העיקריות של יישור שיניים הן לתקן שיניים הממוקמות בצורה לא טובה, כדי לייעל את המנשך ולשפר את תפקוד השיניים ואת המראה שלהן.

יישור שיניים בילדות, הוא המקובל ביותר ברפואת השיניים האורתודונטית. יחד עם זאת, היום, יותר ויותר מבוגרים מחפשים גם הם טיפול אורתודונטי ליישור השיניים שלהם.

קראו כאן עוד מידע על יישור שיניים למבוגרים

מכיוון שהתהליך הבסיסי של תנועת השיניים אצל ילדים ומבוגרים הוא זהה, ניתן לבצע טיפול אורתודנטי בכול גיל.

ישנם שני סוגים של טיפולים ליישור שיניים: גשרים מסורתיים והתקני יישור שקופים. האורתודנט הוא זה שיחליט אם אתם יכולים להחליף את הגשר הרגיל ולעבור יישור שיניים בשיטת אינויזיליין.

יישור שיניים מסורתי

הפלטה המסורתית ליישור שיניים היא ללא ספק הטכניקה האורתודונטית המוכרת ביותר. עם זאת, היא השתנתה מאוד במהלך השנים, והיום היא פחות בולטת ויותר נוחה.

הפלטה מורכבת מסוגרי מתכת או חרסינה קטנים המחוברים לחזיתות השיניים, וזה אל זה, באמצעות חוטים, שאמורים להזיז את השיניים בהדרגה למקומן הנכון, על פי תכנית שנקבעה מראש.

המטופל יצטרך להגיע למרפאת השיניים מספר פעמים, כדי להחליף את החוטים לצורך המשך הזזת השיניים, עד לקבלת התוצאות הרצויות.

יישור שיניים שקוף – אינויזליין (Invisalign)

יישור שיניים בשיטת אינויזליין מציע לאנשים פתרון דיסקרטי והרבה פחות בולט לעין מהסמכים המסורתיים.

האינויזליין הוא שיטה מודרנית לתיקון בעיות אורתודנטיות קלות עד בינוניות. ההתקן מיישר את השיניים כמו הפלטה המסורתית, אך משתמש בקשתית פלסטיק שקופה ונשלפת.

כמו עם הפלטות הרגילות, גם כאן יש להגיע לפגישה במרפאת השיניים מדי כמה שבועות (בין שישה עד שבועות). עם זאת, הקשתית עצמה מוחלפת כל שבועיים בממוצע, תלוי בהמלצת רופא השיניים.

יישור שיניים שקוף

איך עובד יישור שיניים שקוף?

ההתקן השקוף, הוא חלק מאותם טיפולים אסתטיים לשיניים שמציעה לנו הטכנולוגיה של רפואת השיניים הממוחשבת, והוא מתאים בעיקר ליישור שיניים למבוגרים, אך יכול לסייע גם לבני הנוער, תלוי במבנה השיניים שלהם.

בטיפולי שיניים אלה האורתודונט משתמש בסט של קשתיות פלסטיק שקופות, המוחלפות מעת לעת, ככול שהשיניים מתחילות לנוע בכיוון הרצוי. כל אחת מהקשתיות הללו מעוצבת ומיוצרת בעזרת טכנולוגיית הדמיה ממוחשבת תלת ממדית, כך שהיא מותאמת במדויק לתזוזת השיניים המתוכננת.

מהו יישור שיניים ללא גשר?

האינויזליין הוא יישור שיניים ללא גשר, סמכים או חוטים. לפעמים, כאשר השיניים הן עקומות באופן חמור, גשר המתכת המסורתי יהיה האפשרות היחידה שתוכל ליישר את השיניים. אבל, מי שנזקק לתקן בעיות אורתודונטיות קלות, כמו כמה שיניים עקומות או בולטות, או רווחים קטנים בין השיניים, יוכל ליהנות מיישור שיניים ללא גשר, כמו מהאינויזליין.

בכול מקרה, האורתודונט ידבר אתכם על השיטות שיכולות להתאים ליישור השיניים שלכם.

מהו יישור שיניים שקוף בשיטת Invisalign?

יישור שיניים אינויזליין מבוסס על קשתיות המיוצרות מפלסטיק שקוף בהתאמה אישית ודוחפות את השיניים, לפי התכנון הממוחשב למקומן הרצוי. קשתיות אלה מוחלפות בסט חדש אחת לשבועיים, בערך, ככול שתזוזת השיניים הולכת ומתקדמת.

מהי שיטת אינויזליין?

בשיטת אינויזליין, סט של מספר קשתיות פלסטיק שקופות, מעוצבות בכול פעם מחדש בהתאמה אישית כדי שהשיניים יחלו לנוע בהדרגה למקום שנועד להם.

באופן זה, כל קשתית מזיזה את השיניים מנקודה א׳ לנקודה ב׳, לפי התכנון הממוחשב. הקשתית האחרונה תזיז את השיניים לנקודה הסופית שלהן.

יישור שיניים אינויזליין – שיטה מהירה יותר

שיטת האינויזליין, שנועדה להזיז את השיניים בהדרגה למקומן הרצוי, מציעה מהלך ליישור שיניים נוח ומהיר הרבה יותר משיטת הגשר המסורתית והמסורבלת.

מהו יישור שיניים פנימי?

יישור שיניים פנימי משתמש בפלטה המולבשת על הצד הפנימי של השיניים. יישור זה דומה לפלטת המתכת המסורתית, אלא שהסוגרים והחוטים מונחים בחלקן הפנימי של השיניים, כך שהם לא נראים כלפי חוץ.

יישור שיניים למבוגרים

מהם היתרונות של יישור שיניים שקוף?

להלן כמה מהיתרונות של יישור שיניים שקוף, ומדוע טיפול שיניים קוסמטי זה טוב ליישור השיניים.

ההתקן כמעט בלתי נראה

יש אנשים, במיוחד מבוגרים, שנרתעים מהפלטות המגושמות והפתרון הנוח שמציע יישור שיניים שקוף, מאפשר להם סוף סוף ליישר את השיניים שלהם בלי המבוכה הכרוכה בכך.

ההתקן נשלף בקלות

לעומת הקושי הכרוך בהתמודדות עם שמירה על היגיינת השיניים כשהפלטה המסורתית בפה; את יישור השיניים השקוף ניתן פשוט לשלוף מהפה ולנקות. וכשאתם רוצים לאכול, הוציאו את הקשתית ותאכלו לכם בנחת.

ההתקן יעיל ליישור שיניים מתון

התקן ליישור שיניים שקוף מתאים למצבים שבהם נדרש יישור שיניים מתון עד בינוני. החלפת הקשתית כל שבועיים מזרזת יישור השיניים ומקצרת זמן הטיפול. במקרים מסוימים הטיפול עשוי להימשך פחות משנתיים עד שהשיניים יתיישרו לחלוטין.

מה ההבדל בין כל השיטות ליישור שיניים?

האורתודונטיה בימינו מציעה סוגים רבים מאי פעם, של התקנים ליישור שיניים. לדוגמה:

סוגר מתכת מסורתי

אלה הפלטות עם חוטי המתכת שרובנו מדמיינים כשמדברים אתנו על יישור שיניים. עם זאת, הפלטות המודרניות קטנות יותר ומורגשות פחות מהפלטה המסורתית הידועה לשמצה, שמבוגרים רבים זוכרים. זהו סוג ההתקן ליישור שיניים הבולט ביותר לעין.

פלטה מקרמיקה ליישור שיניים

פלטת הקרמיקה זהה מבחינת הגודל והצורה לפלטת המתכת, פרט לכך שהסוגרים הם בגוון השן או שקופים, כך שהם משתלבים בשיניים ופחות בולטים לעין. חלק מפלטות הקרמיקה משתמשות גם בחוטים בגוון השיניים, כדי שההתקן ייראה לעין הרבה פחות.

פלטה פנימית ליישור שיניים

כאמור, פלטה פנימית ליישור שיניים זהה לפלטת המתכת המסורתית אך היא מותקנת על הצד הפנימי של השיניים, כך שהפלטה לא נראית כלפי חוץ. קשה יותר לנקות את הפלטה הפנימית, וגם ההתאמות קשות ונמשכות זמן רב יותר, בהשוואה לפלטות המסורתיות.

אינויזליין – יישור שיניים שקוף

האינוויזליין הוא שיטה ליישור שיניים המשתמשת בסדרה שבין 18 ל-30 קשתיות פלסטיק שקופות המורכבות על השיניים. קשתיות אלה ניתנות לשליפה והן מוחלפות בערך כל שבועיים.

האם ההרכבה של השיטה ישפיע על הדיבור

חלק מההתקנים ליישור שיניים יהיו פחות נוחים ויותר קשים לניקוי, לאכילה או לדיבור מאחרים. אבל כאשר מדובר בהרכבת קשתיות האינויזליין, רוב המטופלים דיווחו כי לא הייתה להם שום בעיה לדבר כרגיל.

אמנם, יש מטופלים שחווים אי נוחות קלילה, אבל גם זו נעלמת בתוך מספר ימים.  המפתח להצלחת יישור השיניים עם קשתיות האינויזליין הוא להשאיר את הקשתית בתוך הפה כל הזמן, גם בזמן הדיבור.

כמה זמן לוקח יישור שיניים למבוגרים?

אנשים הם שונים, גם כאשר מדובר במבנה הפה שלהם. שיניו של מטופל אחד עשויות לנוע בקלות, בעוד שהשיניים של מטופל אחר עלולות להיות עקשניות יותר. אין דרך לדעת באיזו קלות השיניים שלכם יתחילו להתיישר, עד שתתחילו בטיפול. מסיבה זו, הזמן הדרוש ליישור שיניים עם Invisalign, שונה מאדם לאדם.

הצלחת יישור שיניים למבוגרים תלויה גם באופן השימוש. ככול שהמטופל ישאיר את התקן האינויזליין הנשלף בפה זמן רב יותר, כך הטיפול יזורז. הזמן המומלץ הוא 22 שעות במהלך היום.

משך הטיפול יכול לנוע בין חודשיים לשנה, אבל עבור מרבית המבוגרים הטיפול יימשך 12 חודשים. אם כי, כאמור, משך הזמן משתנה ממטופל למטופל.

בעיות של שיניים עקומות יותר ידרשו באופן טבעי זמן רב יותר לתיקון המיקום שלהם. לעומת זאת, כשנדרשים רק שינויים זעירים, הטיפול יתרחש במהירות רבה יותר.

  • במקרה של צפיפות קלה מאוד של השיניים, היישור עשוי לקחת כשישה חודשים.
  • בעיות של צפיפות שיניים חמורות יותר ידרשו זמן רב יותר.
  • כדי לסגור רווחים בין השיניים, הטיפול יכול להימשך כ-8 שבועות. עם זאת, הבעיה עם תיקון הרווחים היא שהם נוטים להשתנות אם הזמן, אם המטופל לא מקפיד על הוראות השמירה שקיבל מרופא השיניים.

כמה עולה יישור שיניים שקוף?

עלות יישור השיניים תלויה בסוג הטיפול הנדרש לטיפול בבעיות שלכם, במשך התכנית וכו׳. בדרך כלל עלות הטיפול באינויזליין דומה לעלות הסמכים הרגילים, ועשויה להיות בסביבות ה-18,000 שקלים או יותר. דברו עם מרפאת השיניים אם אתם מעוניינים באפשרויות תשלום נוחות.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?